مبدل حرارتی استخر ایمکس

 

مبدل واسطه انتقال انرژی در سیستم گرمایش استخر را مبدل حرارتی استخر می نامند. مبدل حرارتی استخر انواع مختلفی دارد. مبدل حرارتی صفحه ای یک نوع از آن است. نوع دیگر از انواع مبدل حرارتی، مبدل حرارتی پوسته و لوله است. در بین این دو مبدل حرارتی صفحه ای و مبدل حرارتی پوسته و لوله می توان گفت مبدل حرارتی استخر پوسته و لوله دارای مزیت و کارایی بیشتری است. قیمت مبدل حرارتی پوسته و لوله از قیمت مبدل حرارتی استخر صفحه ای کمی بیشتر است ولیکن طراحی مبدل حرارتی پوسته و لوله با محاسبه مبدل حرارتی استخر صفحه ای تفاوتی ندارد. مبدل حرارتی پوسته و لوله ، مبدل حرارتی دو لوله ای نیز نامیده می شود. مبدل حرارتی پوسته و لوله ایمکس یا مبدل آب به آب ساده ترین و پرکاربردترین نوع مبدل حرارتی استخر آب می باشد. جنس بدنه و کوئل مبدل حرارتی EMAUX استنلس استیل ۳۱۶ می باشد که باعث افزایش عمر آن می شود.

ویژگی های مبدل حرارتی پوسته و لوله ایمکس
-مبدل های حرارتی پوسته و لوله Emaux دارای پوششی از رنگ کوره ای و به رنگ آبی تیره ارائه می گردند.
از مهم ترین ویژگی های مبدل حرارتی پوسته و لوله ایمکس نسبت به انواع دیگر مبدل ها ، سبکی وزن آن ها ، اشغال فضای کم و راندمان کاری بالای آن ها می باشد.
-مبدل حرارتی پوسته و لوله ایمکس دارای بدنه و کویل ساخته شده از استنلس استیل ۳۱۶ و با توان حرارتی از ۴۰kw تا ۱۲۰kw ارائه می باشد.
-پوسته خارجی مبدل های حرارتی ایمکس بسیار دقیق جوش داده شده و کویل آن نیز از لوله های بدون درز و با ظرفیت انتقال حرارت بالا ساخته شده است.
-مبدل حرارتی ایمکس دارای براکت قابل تنظیم برای نصب و راه اندازی ساده تر و قابل انعطاف میباشد.
-مبدل های حرارتی ایمکس قابلیت اتصال به انواع دیگهای آب گرم و بخار ، پمپ های حرارتی و سیستمهای پانل خورشیدی را دارا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
دیگ بخار ایستاده
نوشتهٔ بعدی
مبدل حرارتی استخر هایپر
فهرست